5 nejzásadnějších otázek k chytré domácnosti

U nás v Immaxu denně odpovídáme na vaše dotazy ohledně chytrých zařízení. Poznatky našich spotřebitelů nás posouvají kupředu. Vybrali jsme pro vás pět nejzásadnějších témat, které vás trápí v oblasti automatizace domácnosti. 

1) Co když vypadne internet?

V současné době se na trhu nachází řada chytrých produktů, které fungují na odlišných systémech. Pokud dojde k výpadku připojení, automaticky to neznamená, že se vypne celá chytrá domácnost. Některá zařízení fungují na WiFi síti. Těch se negativní situace bude týkat. Většinou se jedná o kamery či některé typy osvětlení.

A pak tu máme technologie jako Bluetooth či ZigBee. Ty jsou na internetu zcela nezávislé a vytvářejí si vlastní komunikační jazyk. Výpadek se jich týkat nebude a vaše chytrá domácnost bude stále připojena. Aplikace Immax NEO PRO je navržena, aby zvládla řídit přístroje, které využívají ZigBee a WiFi síť.

2) Jaké kategorie chytrých produktů jsou nejpopulárnější?

Chytré vlastnosti se postupně dostaly do všech domácích zařízení. Velmi populární je stále osvětlení, které nabízí velké množství funkcí. Mílovými kroky se posouvá kategorie zabezpečení domácnosti. Spotřebitelé dávají zodpovědnost především kamerám. Ty umí detekovat pohyb, přenášet obraz v reálném čase a ty nejlepší z nich nabízí obousměrnou komunikaci.

3) Kde se moje data ukládají?

Oblast zabezpečení chytré domácnosti se za poslední roky výrazně proměnila. Dnes každý výrobce dělá maximum pro ochranu jednotlivých zařízení. K tomu směru se využívají datová centra, která se strategicky umisťují na různá místa. Výhradně se jedná o technologicky vyspělé země. Riziko napadnutí třetí stranou je tak minimalizováno.

Immax NEO funguje na platformě Tuya. Ta je součástí Elektronické bezpečnosti asociace (ESA), která zajišťuje ochranu dat pro spotřebitele z celého světa.  

4) Jak je to s kompatibilitou různých systémů?

Různé systémy, různé styly komunikace. V posledních letech se udělalo vše proto, aby spotřebitel mohl propojovat zařízení jiných výrobců. První krok přišel s vyvinutím technologie ZigBee. Ta byla speciálně navržena pro potřeby chytré domácnosti. Její jednotný jazyk zvládne i produkty jiných značek.

Zařízení Immax NEO jsou kompatibilní se systémy jako iOS, Android, Amazon Alexa, Google zkratky a další.

5) Potřebuji vždy centrálně řídící jednotku?

Není to nutné v každém případě. Opět závisí na stylu komunikace daného zařízení. Pokud se bavíme o WiFi síti, stačí mít chytrou aplikaci v mobilním telefonu. Ta se stane nejdůležitějším spojencem mezi vámi a smart zařízením.

 

Created9/27/2021

This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.

Detailed settingsAllow everything