Limited edition in copper color Immax NEO LITE RONDATES Smart, a small ceiling light from the RONDATE family of lights, a light for demanding users who are looking for modern and minimalist lighting for their interiors.
A new series with high luminosity and timeless design
Can be connected to a motion and light sensor - allows the light to turn on automatically after dark when motion is detected, improving safety and comfort in the home.
Control via mobile app - The Immax NEO PRO app allows users to change the shade of white light, the intensity of the lighting, and even turn the light on and off remotely via a mobile device.
BEACON support.
This is wireless control using the innovative Bluetooth protocol.
You can use the remote control to control the light or bulb remotely:
- No need to point the remote control at the product (range approx. 20 m)
- One remote control can control up to 30 products.
- No need to own a gateway (Bridge)
The WiFi BEACON remote control is included in the package. If necessary, the remote control can also be purchased separately.
Technical parameters:
Protocol: WiFi Tuya Beacon
Material: metal, aluminum, plastic
Light color: copper
Dimensions: D16.5 x 13.6 cm
Light color: 2700-6500K
Power consumption: 32W
Luminous flux: 2592lm
Dimmable: yes
Lighting time: 50,000 hours
Input voltage: AC 100-240V 50-60Hz
CRI(Ra) Color rendering index: >86 (daylight has a Ra value of 100)
Warranty period: 2 years
Package contents: LED light, user manual + remote control
| weight with packaging in kg | 1,7 kg |
| diameter | 16,5 cm |
| package size | 20x16x20 |
| height | 13,6 cm |
| Function | Beacon, Remote control, Intelligent, Dimmable, Changing shades of white |
| Compatibility | Amazon Alexa - hlasové ovládání, Apple Siri shortcuts, Google Assistant - hlasové ovládání, Lidl, Tuya (SmartLife) |
| Connection type | 2,4GHz Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Colour | Měděná |
| Material | Aluminium |
| Light color | Natural white, Cold white, Warm white, Selectable white light color temperature |
| Socket type | Integrated LED module |
| installation type | Wall mounted, Seated |
| division by room | Children's room, Corridor and staircase, Dining room, Office, The kitchen, Bedroom, Living room, Cloakroom |
| shape | Round |
| Lumeny | 2592 |
| Wattage (W) | 32 W |
| Degree of protection | IP20 |
This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.