Limited edition NEO LITE SEMPLICI Smart 40cm in copper color
CCT: adjustable light color temperature in the range of 2700-6500 K (warm, natural, cool)
Remote control with Beacon technology support:
Convenient control of a single light or a group of up to 30 lights with a single remote control
Remote control range of approx. 20 meters without the need to point directly at the light
Option to create up to 4 groups of lights (A/B/C/D)
Control via the Immax NEO PRO app:
Convenient control via smartphone or tablet
Easy to change the color of the light and create your own lighting scenes
Remote switching on/off of the light from anywhere for increased security
No bridge required:
Easier installation and lower costs
Works on the WiFi, Tuya platform
Technical parameters:
Remote control: YES (included)
Protocol: Tuya, WiFi, BEACON
Material: METAL, plastic
Light color: copper
Dimensions: 40cm x 5.5cm
Light color: 2700-6500K
Power consumption: 36W
Luminous flux: 2736lm
Dimmable: YES
Protection rating: IP20
Lifespan: 50,000 hours
Input voltage: AC 230V 50/60Hz
CRI(Ra) Color rendering index: >80Ra (daylight has a value of Ra 100)
Warranty period: 2 years
| length of the longest side | 40 cm |
| weight with packaging in kg | 1,6 kg |
| longest side | 40-59cm |
| diameter | 40 cm |
| width | 40 cm |
| package size | 43x6,3x43 |
| height | 5,5 cm |
| Function | Beacon, Bluetooth, Remote control, Intelligent, Dimmable, Changing shades of white |
| Compatibility | Amazon Alexa, Apple Siri shortcuts, Google Assistant, Lidl, Tuya (SmartLife) |
| Connection type | 2,4GHz Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Colour | Měděná |
| Material | Metal, Plastic |
| Light color | Natural white, Cold white, Warm white, Selectable white light color temperature |
| Socket type | Integrated LED module |
| installation type | Seated |
| division by room | Children's room, Corridor and staircase, Dining room, Office, The kitchen, Bedroom, Living room, Cloakroom |
| shape | Round |
| Lumeny | 2736 |
| Wattage (W) | 36 W |
| Degree of protection | IP20 |
This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.