Projekty

Navrhneme osvětlení dle Vašich požadavků, či platných norem ČSN EN.
Výhodou neustále se rozvíjejících LED technologií je okamžitě znatelná úspora s minimálními počátečními náklady. Kvalitně navržené umělé osvětlení dle platných norem je jedním z klíčů ke spokojenosti pracovníků, zejména tam, kde se sluneční světlo nedostane vůbec, nebo minimálně.
Náš projekční tým pracuje ve výpočetním programu DiaLux a neustále sleduje aktuální trendy a novinky na poli LED osvětlení.

Úspora = profesionální návrh

Reálný stav

2

Navržený prostor

2 kopie

Vždy vybíráme ze široké škály světel tak, aby byl prostor rovnoměrně a hlavně logicky osvětlen, protože ne vždy je prvotní řešení tím nejlepším.

Postup přípravy realize:

1. Telefonický kontakt se zákazníkem (zaslání podkladů-výkres PDF, DWG, nákres ručně) popis starého osvětlení a základních požadavků
2. Naše návštěva (pokud je nutná) a zaměření skutečného stavu (rozměry pro 3D model, úroveň osvětlení, kabelové trasy)
3. Vypracování projektu + cenové nabídky (většinou do týdne, podle složitosti prostoru)
4. Konzultace řešení
5. Realizace

Základní pojmy LED osvětlení

LED – Polovodičová součástka, která obsahuje přechod P-N. Pokud přechodem prochází el. Proud propustným směrem, vyzařuje světlo. Barva světla závisí na chemickém složení polovodiče.
Lumen (lm) – Jedná se o jednotku množství světla, vyzařovaného do prostoru.
Lumen / Watt (lm/W) – Účinnost světelného zdroje.
Barevná teplota zdroje – Náhradní teplota chromatičnosti údává v Kelvinech barvu světla vnímanou lidským okem. Pro lepší představu si uveďme barvu obvyklého denního světla-5000K. Při návrhu je důležité si uvědomit i nastavení lidského organismu při určitých náhradních teplotách, které je dnes možné dodat v jakékoliv šíři.
Člověk je schopen vnímat barvy pouze od 400nm – 700nm, jakožto úzké spektrum elektromagnetických vln. Náhradní teplota chromatičnosti je tedy na snadě, neboť správně pojmenovat všechny složky světelného spektra není lidským okem možné.
Index podání barev – Zkráceně CRI (color rendering index), nebo Ra, označuje hodnotu schopnosti věrně rozpoznávat barvy. Slunce má hodnotu 100-zde jsou barvy vnímány nejpřirozeněji. Nejčastěji se setkáváme s Ra=80, dále pak na operačních sálech a ordinacích Ra=90.
IP – Krytí IP udává odolnost elektrických těles vůči prachu a vodě. Stupnici naleznete ZDE