Advantages:
80% energy savings compared to traditional lamps
Easy light control with a touch button
Dimmable
CCT light color temperature adjustment
Qi standard wireless charger
USB output
Tilting head
Advanced LED technology, flicker-free light, glare-free
Long service life of up to 50,000 hours
Note
When the light is turned on, the wireless charging power is 10 W.
When the light is turned off, the wireless charging power is 15 W.
Technical parameters:
Light source: SMD 2835 27 pcs
Lamp power: 7 W
Luminous flux: 300 LM
Color rendering index: >90 Ra
Color temperature: 2700 ± 280 K, 3500 ± 280 K, 4000 ± 280 K,
4500 ± 280 K, 5700 ± 280 K
Wireless charger power consumption: 15 W
USB output: 5 V/1 A
Power adapter: 12 V/2 A
Power supply input voltage: 220V-230V / 50-60Hz
Lamp dimensions: 11.2 × 17 × 33 cm
Lamp weight: 350 g
Operating temperature: -10 °C to 55 °C
Lifespan: 20,000 hours
Material: ABS
| length of the longest side | 17 cm |
| weight with packaging in kg | 0,35 kg |
| longest side | 20 - 39cm |
| width | 11,2 cm |
| package size | 5,7*32,5*13 |
| height | 33 cm |
| Function | Dimmable, vestavné Qi bezdrátové nabíjení pro mobilní zařízení, Changing shades of white |
| Colour | White |
| Material | Plastic |
| Light color | Natural white, Cold white, Warm white, Selectable white light color temperature |
| Socket type | Integrated LED module |
| Color rendering index | >90Ra |
| installation type | Table and standing |
| division by room | Children's room, Office, Bedroom |
| Energy class (EEI) | G |
| Dimming option | Ano |
| Number and type of LEDs | SMD 2835 27 ks |
| Luminous flux | 300 lm |
| Lumeny | 300 |
| Input voltage of the device | 12V/2A |
| Wattage (W) | 7 W |
| Degree of protection | IP20 |
| Device dimensions | 11,2 × 17 × 33 cm |
| Weight of the device | 350 g |
| Package contents | installation material, equipment |
This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.