The Immax NEO controller, WiFi is a special controller for controlling the light sources of the Immax NEO system communicating on the WiFi protocol. Thanks to this, you can control the lighting in your home at any time and thus become the "master of light".
It is fully compatible with iOS, Android, Amazon Alexa, Apple Siri shortcuts, Google Assistant, TUYA, Lidl.
Technical parameters:
Note: with neutral wire connection
Protocol: WiFi
Frequency: 2400MHz~2483.5MHz
Maximum RF output power: Wifi: 20 dBm
Network standby power (Pnet): 0.4W
Input power: AC 120 - 240 50 Hz / 60 Hz
Maximum current: 2x 10A
Load range: 2x 2300W / 2x 250W for LED lighting
Thermal fuse, protection against overheating: Yes
Current fuse, protection against overvoltage and overload: Yes
Communication protocol: WiFi, support Tuya.
Wireless range: 30 m line of sight, 10 m in built-up space
Operating temperature: -10°C to +40°C.
Operating humidity: 20% - 80%.
Dimensions: 4 x 4 x 1.8 cm (without holder)
Degree of protection: IP20
Package contents: Smart controller, user manual
| Poznámka | se zapojením nulového vodiče |
| Tepelná pojistka , ochrana proti přehřátí | Ano |
| Function | Remote control, Intelligent |
| Compatibility | Amazon Alexa - hlasové ovládání, Apple Siri shortcuts, Google Assistant - hlasové ovládání, Lidl, Tesla, Tuya (SmartLife) |
| Connection type | 2,4GHz Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Maximum RF output power | WiFi: 20dBm |
| Colour | White |
| Input voltage of the device | AC 230V ± 10% , 50/60 Hz |
| Maximum load | 2300W, 250W (max 2 LED světla) |
| Network Standby Power Supply (Pnet) | 0,4W |
| Surge protection | 255V |
| Operating temperature | -10 ° C až 40 ° C |
| Operating humidity | 20% - 80%. |
| Degree of protection | IP20 |
| Device dimensions | 4 x 4 x 1,8 cm (bez držáku) |
| Package contents | holder, user manual, equipment |
This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.