Technical specifications:
Black colour
Rated voltage: AC 230V ± 10%
Maximum load: 3680W, 16A
Network standby power (Pnet): 1W
Protocol: Wi-Fi
Frequency: 2400MHz~2483.5MHz
Maximum RF output power: WiFi: 20dBm
Wireless distance: 30m (in open space)
Working temperature: 0 °C ~ 35 °C
Protection: IP44
Functions in the application: ON / OFF, Timer, Countdown, Consumption measurement
Size: 8cm x 5.8cm x 9.48cm
Weight: 113.7g
Package contents: Outdoor socket, user manual
| Function | Remote control, Touch control, Intelligent, Measuring consumption |
| Compatibility | Amazon Alexa - hlasové ovládání, Apple Siri shortcuts, Google Assistant - hlasové ovládání, Lidl, Tesla, Tuya (SmartLife) |
| Connection type | 2,4GHz Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Maximum RF output power | WiFi: 20dBm |
| Colour | Black |
| Input voltage of the device | AC 230V ± 10% , 50/60 Hz |
| Maximum load | 3680W, 16A |
| Network Standby Power Supply (Pnet) | 1W |
| Surge protection | 255V |
| Operating temperature | -20? ~ 35 °C |
| Degree of protection | IP44 |
| Device dimensions | 8 cm x 5,8 cm x 9,48 cm |
| Weight of the device | 113,7 g |
| Package contents | user manual, equipment |
This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.