Technical Specifications:
Colour: Blue
ONVIF function: no
WebRTC function: Yes
Alarm: motion detection notification, audio
Motion Tracking: No
Sensing area: Yes
Body Detection: Yes
Audio Detection: Yes
Yes Cry detection: Yes
Lullabies: 7 songs
Two-way audio communication: yes
Siren: Yes
Protocol: Wi-Fi Standard IEEE 802.11b/g/n
Frequency: 2400MHz~2483.5MHz
Maximum RF output power: WiFi: 20dBm
Support:IOS7 and above, Android 4.0 and above
Security: user authentication, software encryption
Built-in TF slot supports max 128GB microSD (FAT32)
Operating temperature: -10°C + 50°C
Humidity detection range: 10-90% RH
Temperature detection range: 0 - +50°C
Microphone sensitivity -36dB ± 2dB
Material: plastic
Degree of protection: IP20
Power supply: DC5V / 1A (Micro USB)
Dimensions: 7,5x3x39cm
Weight: 94g
Camera:
Resolution: 4MP(2560 x 1440),VGA(640x480)
Min. illumination: 0.1lux /F2
Lens: 3.6mm
Angle: 107°
Infrared LED: 2pcs / Range: 5m
Day and night automatic switching of IR-CUT filter
Video Compression: H.265
Audio Compression: G.711
Stream: Yes
Package Contents: smart baby monitor, power adapter, Micro USB cable, installation material, user manual
Support WebRTC function, real-time camera recording can be launched on web browser.
https://protect-eu.ismartlife.me/login
| Oblast snímání | Ano |
| Zorný úhel | 107 ° |
| Function | Remote control, Intelligent, ukolébavky |
| Compatibility | Amazon Alexa - hlasové ovládání, Apple Home Kit, Apple Siri shortcuts, Google Assistant - hlasové ovládání, Lidl, Tesla, Tuya (SmartLife) |
| Connection type | 2,4GHz Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Maximum RF output power | WiFi: 20dBm |
| Colour | Modrá |
| Material | Plastic, Pryž (PC+ABS+PU) |
| AI detection | Ne |
| Motion tracking | Ne |
| Body detection | Ano |
| Siren | Ano |
| ONVIF Function | Ne |
| WebRTC features | Ano |
| Two-way audio communication | Ano |
| Lens | 3.6mm |
| Resolution | 4MP(2560x1440), VGA(640x360) |
| Infrared LED range | 2ks / dosah: 5m |
| Input voltage of the device | 5V 1A |
| Operating temperature | -10 ° C až 50 ° C |
| Operating humidity | 10% ~ 90% |
| Degree of protection | IP20 |
| Device dimensions | 7,5x3x39cm |
| Weight of the device | 94 g |
| Package contents | power adapter, USB cable, user manual, equipment |
This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.