Technical specifications:
Protocol: Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n
Frequency: 2.4GHz
Maximum RF output power: WiFi: 20dBm
Nominal operating voltage: AC 100-230V
Network standby power (Pnet): 1.5W
Operating load: 16A (electric floor heating)
Temperature setting range: 5°C - 45°C, in 0.5°C increments
Measurement accuracy: ± 1°C
Temperature correction: -9°C to 9°C
Hysteresis: 1 - 5°C
Temperature measurement range: +5°C to 99°C in 0.5°C increments
Color: white / black
Protection rating: IP20
Dimensions: 8x8x6 cm
Certification: CE, RoHS
Package contents: thermostat, external temperature sensor (3 m), user manual
| Function | Touchless control, Remote control, Display, Touch control, Intelligent, Night illumination, Senzor, Thermometer |
| Compatibility | Amazon Alexa, Apple Siri shortcuts, Google Assistant, Lidl, Tesla, Tuya (SmartLife) |
| Connection type | 2,4GHz Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Maximum RF output power | WiFi: 20dBm |
| Colour | White, Black |
| Material | Plastic |
| Dimming option | Ano |
| Input voltage of the device | AC 230V ± 10% , 50/60 Hz |
| Maximum load | 16A (elektrické podlahové topení) |
| Network Standby Power Supply (Pnet) | 1,5W |
| Rozsah měření teploty | +5°C až 99°C po 0,5°C |
| Přesnost měření teploty | ±1.0°C |
| Korekce teploty | -9°C až 9°C |
| Hystereze | 1 - 5°C |
| Externí teplotní čidlo | NTC, B=3380, R25=10KQ±1% |
| Degree of protection | IP20 |
| Device dimensions | 8x8x6 cm |
| Package contents | 1x externí čidlo 3m, user manual, equipment |
This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.