Technical specifications:
Communication protocol: ZigBee 3.0
Frequency: 2400MHz~2483.5MHz
Maximum RF output power: ZigBee:10dBm - max 19dBm
Zigbee repeater: Yes
Wireless range: 30 m line of sight, 5 m in built-up areas
Nominal operating voltage: AC 100-230V
Network standby power (Pnet): 1.5W
Operating load: 16A (electric floor heating)
External temperature sensor: NTC, B=3380, R25=10KQ±1%
Temperature setting range: 5°C - 45°C, in 0.5°C increments
Measurement accuracy: ± 1°C
Temperature correction: -9°C to 9°C
Hysteresis: 1 - 5°C
Temperature measurement range: +5°C to 99°C in 0.5°C increments
Color: white / black
Protection rating: IP20
Dimensions: 8x8x6 cm
Certification: CE, RoHS
Package contents: thermostat, external temperature sensor (3m), user manual
| Function | Remote control, Display, Touch control, Intelligent, Senzor, Thermometer, Color change - RGB |
| Compatibility | Amazon Alexa - hlasové ovládání, Apple Siri shortcuts, Google Assistant - hlasové ovládání, Lidl, Tesla, Tuya (SmartLife), Tuya - Matter |
| Connection type | Zigbee 3.0 |
| Maximum RF output power | ZigBee:10dBm - max 11dBm |
| Zigbee repeater | Ano |
| Colour | White, Black |
| Material | Plastic, Glass |
| Input voltage of the device | AC 230V ± 10% , 50/60 Hz |
| Maximum load | 16A (elektrické podlahové topení) |
| Network Standby Power Supply (Pnet) | 1,5W |
| Rozsah měření teploty | +5°C až 99°C po 0,5°C |
| Přesnost měření teploty | ±1.0°C |
| Korekce teploty | -9°C až 9°C |
| Degree of protection | IP20 |
| Device dimensions | 8x8x6 cm |
| Package contents | externí teplotní čidlo (3m), installation material, user manual, equipment |
This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.