Immax NEO controller, zigbee is a special controller for controlling light sources of the Immax NEO system communicating on the zigbee protocol. Thanks to this, you can control the lighting in your home at any time and thus become the "master of light".
It is fully compatible with iOS, Android, Amazon Alexa, Apple Siri shortcuts, Google Assistant, TUYA, Lidl.
Technical parameters:
Note: with neutral wire connection
Communication protocol: ZigBee 3.0
Frequency: 2400MHz~2483.5MHz
Maximum RF output power: ZigBee: 10dBm - max 19dBm
Zigbee repeater: No
Network standby power (Pnet): 0.4W
Input power: AC 120 - 240 50 Hz / 60 Hz
Load range: 2300W / 250W for LED lighting
Thermal fuse, protection against overheating: Yes
Current fuse, protection against overvoltage and overload: Yes
Wireless range: 30 m line of sight, 10 m in built-up space
Operating temperature: -10°C to 40°C.
Operating humidity: 20% - 80%.
Dimensions: 4.6 x 4.6 x 1.8 cm (without holder)
Degree of protection: IP20
Package contents: Smart controller, user manual
| Poznámka | se zapojením nulového vodiče |
| Tepelná pojistka , ochrana proti přehřátí | Ano |
| Function | Remote control, Intelligent, Measuring consumption |
| Compatibility | Amazon Alexa - hlasové ovládání, Apple Siri shortcuts, Google Assistant - hlasové ovládání, Lidl, Tesla, Tuya (SmartLife) |
| Connection type | Zigbee 3.0 |
| Maximum RF output power | ZigBee:10dBm - max 11dBm |
| Zigbee repeater | Ne |
| Colour | White |
| Material | Plastic |
| Input voltage of the device | AC 230V ± 10% , 50/60 Hz |
| Maximum load | 2300W, 250W (max 2 LED světla) |
| Network Standby Power Supply (Pnet) | 0,4W |
| Operating temperature | -10 ° C až 40 ° C |
| Operating humidity | 20% - 80%. |
| Degree of protection | IP20 |
| Device dimensions | 4,6 x 4,6 x 1,8 cm (bez držáku) |
| Package contents | holder, user manual, equipment |
This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.