3 funkce chytrého osvětlení

V současné době je to právě osvětlení, které se mílovými kroky posouvá do kategorie chytré domácnosti. Velcí hráči se předhánějí ve vývoji nových funkcí a nabídka se neustále rozšiřuje o další produkty různých typů. V čem tkví skutečná krása těchto zařízení?

Ovládání na dálku, tvorba programů svícení, samostatnost, energetická nenáročnost, šetrnost k přírodě a také moderní design.
Tyto a další vlastnosti splňuje každé chytré osvětlení. Pojďme se na jednotlivé parametry podívat podrobněji. 

Funkčnost 

Je 7 hodin ráno a nastává čas se vypravit do práce. Světlo se samo rozsvěcí v příjemné teplé barvě. Po vašem odchodu z pokoje se vypíná, aby šetřilo energii. Ve volných chvílích během dne si pak v jednoduché aplikaci nastavíte mód dle činnosti, kterou večer hodláte vykonávat. Svítidla pak v domácnosti samy vytvoří požadovanou atmosféru. 
 
A v tomto nalézáme podstatu chytrého osvětlení. Jejich vlastnosti lze řídit na dálku, a to z jakéhokoliv místa na světě a pomocí mobilního telefonu nebo tabletu. Prostřednictvím nich ovládáme barevný odstín, intenzitu i tepelné zabarvení. Vše maximálně jednoduše a srozumitelně pro každého uživatele. 

Komunikace

Bluetooth, WiFi síť nebo stále populárnější ZigBee technologie. Chytré osvětlení nejčastěji využívá ke komunikaci právě těchto systémů. Ať už zvolíte kterýkoliv z nich, cíl je jasný. Jednotlivá svítidla mají za úkol nejen zpracovávat informace od vás, ale také je předávat dále. Hlavní úlohu v tomto hraje jedno centrální zářízení, které přijímá základní pokyny. 

Problém nastává pokud si pořídíte produkty od různých výrobců. Může se stát, že každý z nich využívá pro komunikaci jiného systému. S tímto si zvládne poradit chytrá aplikace ve vašem telefonu. Pokud bude ona schopna načíst všechny přístroje v dosahu, máte vyhráno. 

Design a šetrnost

Chytrá domácnost je moderním trendem a ve stejném duchu se musí nést i další vlastnosti jako je design. Je nutné, aby vzhled svítidel snesl i ty nejpřísnější nároky a stal se vizitkou domácnosti. Originalita hraje prim a nové trendy neustále ovlivňují výrobu. Současná nabídka v sobě zahrnuje nejrůznější typy, které si poradí s každým druhem interiéru.

Nesmíme zapomínat na šetrnost k přírodě i vaší peněžence. Nízká energetická náročnost produktů je již běžným standardem. Chytrá svítidla by zároveň měla být aktivní pouze v případech, kdy to situace vyžaduje. To vše jde ruku v ruce se šetrností k naší přírodě. 
Created10/6/2021
Your privacy is important to us

This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.

Allow everythingDo not allow cookies