7 výhod technologie ZigBee 3.0

ZigBee 3.0 představuje bezdrátovou technologii vytvořenou pro řízení chytré domácnosti s cílem regulovat náklady na minimum. Tímto se šetří nejen finanční prostředky, ale také příroda a ve výsledku i prodlužuje celková životnost jednotlivých produktů. Navíc zvládne propojit zařízení od různých výrobců. 

V čem tedy spočívají její výhody? Připravili jsme pro vás 7 základních bodů.

1) Využití v mnoha oborech

Díky svým vlastnostem se technologie ZigBee 3.0 dá využít v mnoha oborech od chytré domácnosti, přes oblast zdravotnictví až po maloobchod. A to zdaleka není konec. 

2) Jednoduchost 

A co ji předurčuje k širokému využití? Je to především jednoduchost v její funkčnosti. ZigBee 3.0 funguje při nízkých přenosových rychlostech a nevyžaduje tak energeticky náročné zařízení, které by ji řídilo. 

3) Spolehlivost 

A především z toho důvodu je maxilně spolehlivá. Všechna zařízení v síti fungují zcela nezávisle. Pokud dojde k výpadku jednoho z nich, neohrozí to celý systém. 

4) Jednotný jazyk 

Jak jsme již uvedli, její jednotný jazyk IEEE 802.15.4. zvládne komunikaci s jakýmkoliv zařízením. Nemusíte se bát složit domácnost z produktů různých výrobců. 

5) Osvědčenost

Historie ZigBee 3.0 není dlouhá, přesto ji využívá většina světových výrobců působící v oblasti chytré domácnosti, moderních technologií a služeb napříč všemi odvětvími. 

6) Otevřenost své budoucnosti 

A právě s jejich podporou se technologie ZigBee 3.0 těší neustálému vývoji ve své funkčnosti a využití. K tomu i byla navržena, nejedná se o uzavřený systém. 

7) Šetrnost k přírodě

ZigBee 3.0 byl vytvořen, aby maximálně šetřil náklady a fungoval s velmi nízkými energetickými nároky. V tomto směru si tak rozumí s přístroji, které jsou maximálně šetrné k přírodě. 

Created10/6/2021
Your privacy is important to us

This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.

Allow everythingDo not allow cookies