7 výhod technologie ZigBee 3.0

ZigBee 3.0 představuje bezdrátovou technologii vytvořenou pro řízení chytré domácnosti s cílem regulovat náklady na minimum. Tímto se šetří nejen finanční prostředky, ale také příroda a ve výsledku i prodlužuje celková životnost jednotlivých produktů. Navíc zvládne propojit zařízení od různých výrobců. 

V čem tedy spočívají její výhody? Připravili jsme pro vás 7 základních bodů.

1) Využití v mnoha oborech

Díky svým vlastnostem se technologie ZigBee 3.0 dá využít v mnoha oborech od chytré domácnosti, přes oblast zdravotnictví až po maloobchod. A to zdaleka není konec. 

2) Jednoduchost 

A co ji předurčuje k širokému využití? Je to především jednoduchost v její funkčnosti. ZigBee 3.0 funguje při nízkých přenosových rychlostech a nevyžaduje tak energeticky náročné zařízení, které by ji řídilo. 

3) Spolehlivost 

A především z toho důvodu je maxilně spolehlivá. Všechna zařízení v síti fungují zcela nezávisle. Pokud dojde k výpadku jednoho z nich, neohrozí to celý systém. 

4) Jednotný jazyk 

Jak jsme již uvedli, její jednotný jazyk IEEE 802.15.4. zvládne komunikaci s jakýmkoliv zařízením. Nemusíte se bát složit domácnost z produktů různých výrobců. 

5) Osvědčenost

Historie ZigBee 3.0 není dlouhá, přesto ji využívá většina světových výrobců působící v oblasti chytré domácnosti, moderních technologií a služeb napříč všemi odvětvími. 

6) Otevřenost své budoucnosti 

A právě s jejich podporou se technologie ZigBee 3.0 těší neustálému vývoji ve své funkčnosti a využití. K tomu i byla navržena, nejedná se o uzavřený systém. 

7) Šetrnost k přírodě

ZigBee 3.0 byl vytvořen, aby maximálně šetřil náklady a fungoval s velmi nízkými energetickými nároky. V tomto směru si tak rozumí s přístroji, které jsou maximálně šetrné k přírodě. 

Created10/6/2021

This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.

Detailed settingsAllow everything