Chytrá domácnost vás uklidní

Typickým projevem obsedantně kompulzivní poruchy (OCD) je neustálé nutkání při odchodu z domu kontrolovat, zda je zamčeno, že jsou vypnuté všechny spotřebiče či neteče voda. Tuhle neurotickou poruchu často zlehčujeme, ovšem jedná se o záležitost, která umí znepříjemnit život. Chytrá domácnost vám může pomoci. Jak?

Vypojil jsem rychlovarnou konvici? Nenechal jsem téct vodu v koupelně? Neprovedl něco náš domácí mazlíček? Obsedantně kompulzivní porucha do povědomí neustále vrací myšlenky, které nejdou ovlivnit. Při odchodu z domácnosti si tak lidé s OCD vše fotí a natáčejí, aby si byli jistí, že je v domácnosti vše v pořádku.

Smart home s tímto může výrazně pomoci. S ní máte aktuální přehled o domácnosti neustále v mobilním telefonu, ať jste stovky kilometrů daleko.

Vše v pořádku? Ano

Tento typ chytrých zařízení se stane pro vaši OCD základem. Stačí otevřít aplikaci v mobilním telefonu, připojit se ke kameře a rázem dostanete reálný obraz každého koutu domova. Pokud vás trápí spotřebiče v kuchyni, stačí využít služeb vnitřních kamer. Ty nabízejí i možnost automatické detekce pohybu s danou pozorností na určitá místa. Pokud by se stalo něco neočekávaného v okolí kuchyňské linky, ihned se o tom dozvíte.

Mám zamčeno? Ano

Otevírání a zavírání domu pomocí mobilního telefonu je již běžnou praxí. Technologie šly natolik kupředu, že se na ně dá opravdu spolehnout. Stačí jen udělat velký krok, začít jim stoprocentně důvěřovat. Chytré zámky pak mohou výrazně ulehčit odchody z domu. V mobilním telefonu vždy uvidíte, zda jsou dveře správně uzamčené. Pokud se děti vracejí ze školy, vždy po nich můžete vše zkontrolovat.

Nevyhoříme? Ne

U lidí s OCD často vzniká panika, zda některý domácí spotřebič nezůstal zapojený v zásuvce. Takové myšlenky se poté mohou změnit ve strach, zda nedojde k požáru. Chytrá domácnost přichází se smart zásuvkami a prodlužovacími kabely. Ty lze neustále kontrolovat a hlídat, zda elektřinou nepohánějí některý spotřebič. Pokud přeci jen necháte připojenou konvici či nabíječku na telefon, je možné zásuvky ihned vypnout.

Zhasnuto? Ano

Kontrola na dálku bude fungovat také u svítidel. Nezhasnuté světlo je nejčastější chybou při odchodu z domácnosti. Inteligentní osvětlení lze umístit do každé místnosti. V obývacím pokoji, ložnici i kuchyni může být designové osvětlení. Na toaletě a koupelně chytré žárovky. Všechny typy lze kontrolovat na dálku a hlídat jejich vlastnosti.

Domácí mazlíček? Žádné starosti

Vnitřní a venkovní kamery. Senzory pohybu. Chytrá domácnost pamatuje i na domácí mazlíčky. Ty lze mít neustále pod kontrolou. Stačí vám správné vybavení a aplikace v mobilním telefonu. 

Created6/6/2022

This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.

Detailed settingsAllow everything