Co je filamentová žárovka

Žárovky v minulých letech prošly menší evolucí. Ambice každého z nás je svítit ekologičtěji, s menšími náklady a přitom silněji, případně jinými barvami dle aktuální nálady. LED technologie v tomto směru uspěla a přísné nároky splňuje. Ovšem v designu mírně ztrácela, a to až do doby než se objevily tzv. filamentové žárovky. O co se vlastně jedná? 

Pojem filament pochází z jiných oborů a do oblasti energetiky se dostal nedávno. V překladu se jedná o dlouhé vlákno, které s sebou nese jisté funkce. LED filament tak bývá skleněný nebo safírový pásek o délce několika centimetrů a obalený do vrstvy luminoforu. Na něm je pak umístěno větší množství LED diod. 

A jak filament funguje

Právě diody s sebou nesou všechny výhody, které LED technologie nabízí. Šetrnost, nízká spotřeba, dlouhá životnost patří mezi ně. Filament je napájen velmi malým proudem, čímž šetří energii. A právě díky tomu je možné umístit všechny elektronické součástky do patice žárovky. Viditelný je pouze filament, který působí velmi stylově. 

Design bez hranic

Dříve LED svítidla nabízely velmi omezené možnosti při designování. Filamenty však umožnily vytvářet stejné tvary jakými disponují klasické žárovky. A co více. Provedení se meze nekladou a nabídka různých typů se může stále rozšiřovat. 

Směrem k chytré domácnosti 

V našem sortimentu naleznete LED filamentové žárovky s chytrými vlastnostmi. Základem je technologie ZigBee. Stačí tak jeden klik na telefonu a světlo změní svou intenzitu. Zároveň se dá snadno připojit do jednoho ovladatelného celku s dalšími zařízeními v domácnosti.

Created10/6/2021

This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.

Detailed settingsAllow everything