Technical specifications:
Protocol: Wi-Fi, Bluetooth
Frequency: 2400MHz~2483.5MHz
Maximum WiFi RF output power: 16dBm
Maximum Bluetooth RF output power: 20dBm
Power consumption: 4W
Network standby power (Pnet): 0.2W
Socket: G9
Light bulb body material: plastic
Light color: CCT
Color temperature: 2700K-6500K
Luminous flux: 400lm (in a 360° sphere)
Light beam angle: 360°
Input voltage: AC 230V, 50/60HZ
Average lifetime: 25,000 hours
Color rendering index:>80Ra
Dimensions: 1.8cm x 7.2cm
Corresponds to a classic light bulb: 40W
Number of switching cycles: 100,000
Instant lighting
Power factor: >0.5
Dimming option: YES
Certificates: CE
Package contents: LED bulb, user manual
If you cannot pair the Immax NEO bulb with the remote control or the Immax NEO smart gate, please reset the light. You can find how to properly reset the light at www.immax.cz/jak-vyresetovat-svetla-immax-neo
| Function | Beacon, Remote control, Intelligent, Dimmable, Changing shades of white |
| Compatibility | Amazon Alexa, Apple Siri shortcuts, Google Assistant, Lidl, Tesla, Tuya (SmartLife) |
| Connection type | 2,4GHz Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Maximum RF output power | WiFi: 20dBm |
| Beacon | Ano |
| Colour | White |
| Material | Plastic |
| Light color | Natural white, Cold white, Warm white, Selectable white light color temperature |
| Color temperature | 2700K-6500K |
| Light beam angle | 360° |
| Socket type | G9 |
| Equivalent to a classic light bulb | 40W |
| Instant lighting | Ano |
| Color rendering index | >80Ra |
| Energy class (EEI) | E |
| Dimming option | Ano |
| Number of switching cycles | 100.000 |
| Average lifespan | 25.000 |
| Luminous flux | 400lm (v kouli 360°) |
| Input voltage of the device | AC 230V ± 10% , 50/60 Hz |
| Wattage (W) | 4 W |
| Network Standby Power Supply (Pnet) | 0,2W |
| Power factor | 0,5 |
| Degree of protection | IP20 |
| Device dimensions | 1,8cm x 7,2cm |
| Package contents | user manual, equipment |
This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.