Jak zvládnout home office s těmi správnými svítidly

Jak efektivně pracovat z domu? Tahle otázka potkala každého z nás. Home office je v dnešní době vítanou alternativou. Ztráta kancelářského prostředí často vzbuzuje strach. Zvládnu všechny úkoly v běžné pracovní době, i když mám kolem sebe tolik rozptýlení? Dokážu být svým vlastním šéfem? 

Dnešní internet je přehlcený tipy, jak zvládnout domácí prostředí a efektivně odpravovat jeden úkol za druhým. Osvětlení však často nehraje rozhodující roli. Opak je pravdou. Přinášíme vám pět rad, jak se rozložení a povaha svítidel může stát ideálním pomocníkem při práci z domova. 

1) Jedno světlo, tisíc úkolů

Během dne vystřídáme řadu rozdílným úkolů. Některé z nich vyžadují soustředění na obrazovku počítače, u jiných stačí práce s papírem nebo telefonem. K udržení pozornosti vám pomůže svítidlo, které bude osvětlovat pouze potřebný prostor. Lampička na stole je vhodným řešením. Je dobré vybrat takový typ, aby zvládl měnit intenzitu osvětlení. 

2) Vyvarujte se přímému světlu

Cílem je prostor prosvětlit, aniž by se vytvářel stín. Myslete na to, jakou rukou píšete a lampičku umístěte naproti. Pokud pracujete s počítačem, netoužíte po odlesku žárovky na obrazovce. Stejné pravidlo platí i pro přírozené světlo. 

3) Neignorujte přirozené světlo 

Přirozené světlo má stále své kouzlo. Sluneční paprsky produkují teplé světlo, které povzbuzuje náladu a podporuje pracovní entuziasmus. Práce s přirozeným světlem je však alchymie. Vždy musíme zvážit odkud přichází a dle toho nasměrovat náš stůl. 

Vhodné je se při práci dívat na severní a jižní stranu. V takovém případě nebude světlo vrhat stín v žádný čas během dne. Ideální je také umístit pracovní plochu bokem k oknům. Zamezíme lesknutí monitoru a uchráníme oči. 

4) Dostatečný prostor 

Ne každý má to štěstí, abych měl možnost umístit kancelář do speciální místnosti v bytě. Pokud si vytvoříme alespoň vlastní kout, neměl by být přehlcený věcmi. Na stole zůstává pouze to nejnutnější. Cokoliv by nás mohlo rozptýlit, je třeba uklidit. To samé platí také o okolí. 

Jestliže disponujeme menším místem, ideální volbou se může stát silnější lampička či chytré závěsné svítidlo. Jeho svit lze následně upravovat dle našich potřeb, a to prostřednictvím tabletu či mobilního telefonu. 

5) Každé světlo má svoji funkci 

Nedržte se pouze jedné vrstvy osvícení. Odborníci v tomto směru doporučují postupovat od vrchu. Jednotlivá svítidla by se ve své funkci neměla překrývat. Na stropě nechte decentní a dekorativní typ. Na stěnách využijte menších lampiček pro zvýraznění prvků. U sebe na stole si vystačíte s jednou silnější lampičkou. To vše doplňte přirozeným světlem.

Created10/4/2021

This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.

Detailed settingsAllow everything