Je nutné instalovat termostat do každé místnosti?

Pokud toužíte mít větší kontrolu nad každým místem v domě, může dojít k situaci, že uvažujete o instalaci termostatu do každého pokoje. Ovšem to není nezbytné. Takové rozhodnutí se může značně prodražit. Moderní technologie nabízejí řadu funkcí, které vás od výdajů navíc mohou ubránit. 

Snadné řešení nabízí chytrá varianta termostatu. Jeho vlastnosti jsou navrženy tak, aby šetřily především roční náklady. Navíc opravdu nepotřebujete instalovat celé zařízení do každé místnosti v domácnosti. Stačí vhodně rozmístit jednotlivé senzory, které k chytrému termostatu patří. On už si následně poradí zcela automaticky. 

Řízení na dálku

Stejně jako chytré osvětlení a další zařízení, tak i termostat nabízí přístup ze vzdáleného místa a možnost vytvářet automatické zapínání. Díky využití jednotné komunikace prostřednictvím WiFi či ZigBee, ho lze ovládat mobilním telefonem či tabletem. Vše máte naprosto pod kontrolou. Pokud tak necháte omylem zapnuté topení, ihned to budete vědět. K plýtvání nedojde. 

Teplo dle skutečné potřeby

Přesně naslouchat přáním uživatele a vytvářet maximální komfort. V tom tkví krása chytrých zařízení obecně.Termostat je možné nastavit, aby vytápěl domácnost ve správném čase.

Ložnice se tak začne zahalovat do tepla těsně před ochodem ke spánku. Atmosféra v obývacím pokoji se řídí dle našeho rozvrhu v práci. To vše se dá nastavit již předem. V chytré aplikaci můžete vytvořit speciální programy, kdy má termostat vydat pokyn k vytápění. 

Jak funguje termostatická hlavice? 

Průtok vody skrz radiátor je regulován chytrou termostatickou hlavicí. Ta snímá okolní teplotu vzduchu a následně řídí výtápění dle vašeho nastavení. Zároveň dokáže rozeznat, zda je otevřené okno. V takovém případě automaticky uzavírá ventil. Takto je možné ušetřit až 30 % ročních výdajů za teplo. Více o termostatické hlavici v našem minulém článku. 

Created9/30/2021

This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.

Detailed settingsAllow everything