Je vaše Wi-Fi připravena pro chytrou domácnost?

Internetová síť je předpokladem chytré domácnosti. Jistě všichni známe několik míst v našem domě nebo bytě, kde je příjem signálu horší. Pokud tedy budeme chtít připojit chytrá zařízení s rozdílnými funkcemi, může se stát, že některé z nich nebudou pracovat správně. Jak se tedy na situaci řádně připravit? 

Chytré osvětlení, bezpečnostní kamera uvnitř, bezpečnostní kamera venku, pohybová čidla a mnoho dalšího. Chytrá domácnost se neustále rozvíjí a přístrojů, které můžeme zařadit do její rodiny, přibývá. Již nevytváří pouze pohodlí po pracovním dni, chrání také obydlí před nezvanými návštěvníky a šetří naše výdaje spojené s čerpáním energie.

Mohou chytrá zařízení zpomalit Wi-Fi síť?

Na tuto otázku můžeme směle odpovědět, že ano. Nicméně pravděpodobnost, že by se tak stalo, je velmi malá. Chytré přístroje jsou vytvořeny, aby fungovaly maximálně efektivně a šetřily energii. Většina moderních Wi-Fi routerů je přizpůsobena, aby zvládla až 200 takových zařízení. Pro běžnou domácnost se jedná o nedosažitelné množství a zpomalení tak příliš nehrozí.

V čem tedy může nastat problém?

Domov se skládá z izolantů Wi-Fi sítě. Ať už se jedná o různé materiály použité při konstrukci nebo jednotlivé předměty a doplňky v interiéru, vše může rušit signál a omezit funkčnost routeru. Pokud toužíme připojit i zařízení pro venkovní využití, musí naše Wi-Fi síť být v každém koutě domácnosti a přesahovat její hranice.

Když je řešení složité, zigbee pomůže

Již od začátku musíme mít představu, co vše chceme do chytré domácnosti připojit. Možností, jak posílit Wi-Fi síť je hned několik. Velmi moderní variantu představuje kombinace Wi-Fi sítě s dalším systémem. ZigBee byl speciálně navržen pro řízení chytré domácnosti a představuje nejpokročilejší technologii v tomto oboru.

Inteligentní zařízení, která využívají jeden z těchto systémů, spolu mohou fungovat v jednom ovladatelném celku. Stačí si k tomu pořídit aplikaci Immax NEO PRO (uvedeme již brzy) a chytrou bránu NEO Smart BRIDGE PRO. 

Dalších možností, jak posílit Wi-Fi síť, je hned několik
  1. Vhodná lokace pro Wi-Fi router

  2. Neustálá aktualizace Wi-Fi routeru 

  3. Silnější anténa pro příjem 

  4. Dostatečné zabezpečení Wi-Fi sítě 

  5. Pořízení Wi-Fi zesilovače

  6. Změna Wi-Fi kanálu

  7. Kontrola náročných zařízení a jejich funkcí v pozadí 

  8. Využití nejmodernějších technologií 

  9. Využití silnější frekvence

  10. Občasný reboot Wi-Fi routeru 

Created10/6/2021
Your privacy is important to us

This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.

Allow everythingDo not allow cookies