LED venkovní osvětlení

Venkovní osvětlení je praktický a velmi využívaný doplněk zahrady. A z toho důvodu plní hned řadu funkcí. Za tmavé noci nám pomáhá s orientací okolo domu, ukazuje zvané i nezvané návštěvníky, zvládne zpříjemnit posezení na terase a zviditelňuje okrasné květiny. Jak zvolit to správné, aby všechny tyto vlastnosti byly naplněny? Máme pár tipů.
 
Jako první je třeba se zamyslet nad jeho umístěním. Zde bereme v potaz dvě roviny. Tou první je praktická funkce. Venkovní osvětlení je tu především, aby nám pomohlo s viditelností během večera. Pod jeho vlivem by měla být cesta ke dveřím, příjezd ke garáži a místo, kde trávíme společné chvíle s rodinou. 

Zároveň se venkovní osvětlení může stát dobrým prostředkem, jak zvýraznit naše oblíbené prvky na zahradě. Byla by škoda neukázat světu jezírko nebo skalku, u které jsme strávili hodiny našeho volného času. Pokud investujeme větší prostředky a pořídíme si kvalitnější osvětlení, může nám pomoci vytvořit opravdu zajímavé kombinace.

Proč zvolit verzi s označením LED

Dlouhá životnost, vyšší výkon a šetrnost. To jsou tři hlavní výhody LED osvětlení. A pro venkovní variantu představují opravdová pozitiva. Pokud se rozhodnete, že svítidla budou plnit především estetickou funkci a zvýrazňovat okolní terén, je výhodou zvolit ty, která splní vyšší nároky při nízké spotřebě energie. 

Oproti dříve využívaným halogenovým reflektorům představuje úspora energetického zdroje až 80 %. Roční provozní náklady se tak snižují, čemuž pomáhá i téměř bezúdržbový provoz. Široká nabídka LED osvětlení přináší elegantní varianty. Ty svým vzhledem nezatíží své okolí a zároveň odolají i nepřízní počasí.
Created10/6/2021
Your privacy is important to us

This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.

Allow everythingDo not allow cookies