Osvětlení do koupelny

Osvětlení v koupelně zůstává v mnoha případech až na posledním místě v našem seznamu úkolů. Přitom se jedná o náročnou místnost, do které vstoupíme i několikrát za den. Vždy se jedná o krátkou návštěvu a světla dostávají zabrat neustálým zapínám a vypínáním. Jejich výběr není třeba podcenit. 

Při výběru je třeba zvážit hned několik faktorů. Máme pro váš 5 tipů, jak vybrat to správné koupelnové osvětlení

1) Prostor dostatečně prosvětlete 

Jelikož v koupelně trávíte spoustu času, atmosféra uvnitř musí být relaxující a maximálně příjemná. Osvětlení je v tomto směru vítaným pomocníkem. Dobré je získat drobnou flexibilitu instalací různých typů osvětlení. Tak například od sebe oddělit stropní svítidla, zrcadlo do koupelny s osvětelním a pro odpočinek ve vaně stačí rozsvítit utlumenou variantu. 

2) Vyvarujte se prudkému a přímému světlu

Ranní příprava probíhá výlučně v koupelně, a to platí pro obě pohlaví. Naše unavené oči po dlouhém spánku netouží být ihned konfrontovány s prudkým světlem. Proto je dobré volit svítidla, která vyzařují spíše tlumené světlo. Zajímavé řešení nabízí zrcadlo do koupelny s osvětlením. 

3) Méně je více 

Často nás ovládá tendence do místností umístit velký počet svítidel. Všeho ale s mírou. U koupelny není třeba udělat ze stropu sýr ementálského typu. Bohatě si vystačíme s pár bodovkami nebo decentním stropním svítidlem. 

4) Myslete na bezpečnost 

Umístěte žárovky na každou stranu vany, osvětlete prostor před ní a nezapomeňte ani na sprchový kout. Potenciálně nebezpečná místa je třeba opatřit dostatečnou viditelností. 

5) LED osvětlení do koupelny

LED osvětlení šetří energii, zvládne neustálé vypínání a zapínání, není ostré, poradí si náročným prostorem a vyniká velkou svítivostí. Kvůli těmto důvodům je ideálním řešením do každé koupelny. 
  
Created10/5/2021

This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.

Detailed settingsAllow everything