Osvětlení do koupelny

Osvětlení v koupelně zůstává v mnoha případech až na posledním místě v našem seznamu úkolů. Přitom se jedná o náročnou místnost, do které vstoupíme i několikrát za den. Vždy se jedná o krátkou návštěvu a světla dostávají zabrat neustálým zapínám a vypínáním. Jejich výběr není třeba podcenit. 

Při výběru je třeba zvážit hned několik faktorů. Máme pro váš 5 tipů, jak vybrat to správné koupelnové osvětlení

1) Prostor dostatečně prosvětlete 

Jelikož v koupelně trávíte spoustu času, atmosféra uvnitř musí být relaxující a maximálně příjemná. Osvětlení je v tomto směru vítaným pomocníkem. Dobré je získat drobnou flexibilitu instalací různých typů osvětlení. Tak například od sebe oddělit stropní svítidla, zrcadlo do koupelny s osvětelním a pro odpočinek ve vaně stačí rozsvítit utlumenou variantu. 

2) Vyvarujte se prudkému a přímému světlu

Ranní příprava probíhá výlučně v koupelně, a to platí pro obě pohlaví. Naše unavené oči po dlouhém spánku netouží být ihned konfrontovány s prudkým světlem. Proto je dobré volit svítidla, která vyzařují spíše tlumené světlo. Zajímavé řešení nabízí zrcadlo do koupelny s osvětlením. 

3) Méně je více 

Často nás ovládá tendence do místností umístit velký počet svítidel. Všeho ale s mírou. U koupelny není třeba udělat ze stropu sýr ementálského typu. Bohatě si vystačíme s pár bodovkami nebo decentním stropním svítidlem. 

4) Myslete na bezpečnost 

Umístěte žárovky na každou stranu vany, osvětlete prostor před ní a nezapomeňte ani na sprchový kout. Potenciálně nebezpečná místa je třeba opatřit dostatečnou viditelností. 

5) LED osvětlení do koupelny

LED osvětlení šetří energii, zvládne neustálé vypínání a zapínání, není ostré, poradí si náročným prostorem a vyniká velkou svítivostí. Kvůli těmto důvodům je ideálním řešením do každé koupelny. 
  
Created10/5/2021
Your privacy is important to us

This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.

Allow everythingDo not allow cookies