Šetřete energii a teplo s chytrou domácností

Podívali jsem se na to, jak je možné snížit roční náklady domácnosti s využitím chytrých zařízení. Zaprvé je třeba říct, že vám smart produkty poskytují jeden velký luxus. Jejich funkce a spotřebu máte neustále pod dohledem ve vašem mobilním telefonu. Zamezíte tak nežádoucímu plýtvání.

Cílem chytré domácnosti je žít za nižší náklady a více v souladu s přírodou. Ať se jedná o osvětlení či chytré zásuvky, vždy jsou využívány nejmodernější technologie. Přinášíme vám pár tipů, jak šetřit u každodenních činností.

Chytrý termostat jako nesmrtelný pomocník

Každá změna jednoho teplotního stupně se projeví v ročním účtu za energii. Chytrý termostat pracuje zcela samostatně a může teplotu v domácnosti regulovat dle našich požadavků. V praxi to může znamenat, že večer vyhřeje obývací pokoj a ložnici na příjemnou teplotu, aby ji při spánku pomalu snižoval a k ránu opět zvýšil. Pokud odejdete do práce, sám vytápění sníží na minimum.

Chytrý termostat však dokáže daleko více. Umí například reagovat na otevřené okno a tím zamezit mrhání tepla. Každý proces lze automatizovat, a to s ohledem na venkovní počasí. Takové inteligentní řízení domácnosti může šetřit až 40 % ročních výdajů za vytápění. 

Jak optimálně vytápět vaši domácnost jsme vás informovali v minulém článku

Šetrná smart svítidla

Svítidla přicházejí s velkým množstvím funkcí. Lze je ovládat na dálku, proměňovat intenzitu světla a vytvářet speciální programy svícení v závislosti na čase. To vše s cílem šetřit vaši energii. Navíc vždy budete vědět, zda nesvítíte zbytečně. V případě, že děti odcházejí z domu poslední, můžete po nich vše zkontrolovat.

Všechna chytrá svítidla využívají moderní LED technologie. Ty využívají až 70 % méně elektrické energie než klasická varianta. 

Multimediální zásuvky

Chytré zásuvky vytvářejí z každého spotřebiče inteligentní zařízení. Připojit k nim můžete rychlovarnou konvici, vánoční stromeček, venkovní osvětlení, televizor, nabíječky a mnoho dalšího. Vše následně lze řídit pomocí chytré aplikace v mobilním telefonu. V ní hlídáte funkčnost i aktuální spotřebu.

Váš malý pomocník

Všechna chytrá zařízení je možné ovládat pomocí aplikace v mobilním telefonu, kde nastavíte časový harmonogram spínání i další automatizaci. Multisenzor 4v1 vám zajistí, že se nebudete muset o nic starat. Tento detektor pohybu zvládne sám řídit všechny smart zařízení ve svém okolí. 

Senzor reaguje na pohyb, vlhkost, teplotu a osvětlení. A nejedná se pouze o lidský faktor, zvládne rozeznat i výrazný pokles teploty a adekvátně na něj odpovídat. V praxi to znamená. Chytrá domácnost dle vašeho zadání ví, že se blíží váš návrat z práce. Senzor vyhodnotí teplotu v místnosti a dá pokyn chytrému termostatu. Pokud následně vstoupíte do dveří, uvidí vás a rozsvítí svítidla v chodbě či otevře žaluzie.

Světlá budoucnost chytré domácnosti

V současné chvíli jsme pouze na začátku cesty k maximální úspoře přírodních zdrojů. Chytrá domácnost má však všechny předpoklady, jak ušetřit planetu od zbytečného plýtvání. Ať už se bude jednat o zaparkovaný elektromobil v garáži, automaticky řízené zavlažování dle potřeb trávníku nebo inteligentní lednička, která nás vždy upozorní na expiraci jednotlivých potravin. Čím dříve k ní vykročíme, tím lépe pro nás.

Created9/2/2022
Your privacy is important to us

This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.

Allow everythingDo not allow cookies