Výhody LED osvětlení

LED žárovky si již dávno našly místo v běžné české domácnosti. Výhody této technologie jsou zřejmé a daleko předčí i vyšší pořizovací cenu. Úspora, dlouhá životnost a šetrnost ke svému okolí vrací každou investovanou korunu. Díky tomu naleznou široké možnosti využití. Jedná se o každou místnosti v interiéru i jako venkovní osvětlení u komerčních staveb.

LED osvětlení je na trhu již několik let. Za tu dobu se nabídka značně rozšířila a nyní zahrnuje LED pásky, stolní lampy, designová svítidla a mnoho dalších. V čem tkví skutečné výhody? 

1) Dlouhá životnost

LED žárovky postupně nahrazují běžnou variantu. Ve srovnání s ní vydrží totiž mnohem déle a průměrná životnost se pohybuje okolo 30 000 hodin (v průmyslovém využití se jedná až o 100 000 hodin). Navíc lze lehce poznat, že svítidlo dosluhuje. Pokud klesá jeho intenzita je nasnadě ho vyměnit. Nikdy vás tedy nepřekvapí náhlá tma z důvodu prasklé žárovky. 

2) Šetrnost k životnímu prostředí 

LED technologie není příznivá pouze k vaší peněžence, ale také ke svému okolí. Ekologické výhody tkví ve snižování emisí oxidu uhličitého. Žárovky tohoto typu spotřebovávají mnohem méně elektřiny než jejich wolframový protějšek a lze dosáhnout až 90% úspory

3) Úspora

Díky předchozí výhodě se vám značně sníží provozní náklady a roční účty za elektřinu. Úspornost se liší od výrobce, je nutné sáhnout po opravdu kvalitní variantě, a to i třeba za vyšší cenu. LED žárovky zároveň netrpí na časté zapínání a vypínání.  

4) Vysoká svítivost 

Pokud rozsvítíte LED žárovku nemusíte čekat na světlo ani tu nejmenší chvíli. Jejich funkce jsou okamžité a proto se hodí i do náročných místností, jako je koupelna nebo toaleta, kde dochází k častému vypínání. Navíc se vyznačují vysokou intenzitou, kterou lze upravovat dle přání. Na místnost v běžných rozměrech si vystačíte s menším množstvím svítidel. V jednoduchosti je síla.  

5) Variabilita

LED svítidla je možné vytvořit v jakémkoliv rozměru a provedení. Nabídka je široká a zahrnuje hned několik variant. Oblíbené LED pásky nabídnou decentní vzhled a funkční vlastnosti, které najdou uplatnění v interiéru i exteriéru. 
Created10/6/2021
Your privacy is important to us

This online shop stores cookies to help it function properly. By using our services you agree to their use.

Allow everythingDo not allow cookies